دعای غریق

دوران غریبی است دوران غیبت، امواج شبهه و فتنه از هر سو رو می کند و تا به خود بیایی چون کشتی شکسته ها در دل دریای بی کران دست و پا می زنی که آیا دستگیری هست؟ آیا فریادرسی هست؟ آیا کسی برای نجات این غریق بی پناه می آید؟ اما همیشه روزنل امیدی هست. از میان تاریکی ها نوری می درخشد و تو را به خود می خواند که ای غریق دریای فتنه ها و ای سرگردان در میان شبهه ها، نجاتت را تنها از من بخواه.
عبدا... بن سنان یکی از یاران امام صادق(ع) نقل می کند که روزی آن حضرت خطاب به ما فرمودند:
به زودی شبهه ای به شما روی خواهد آورد و شما نه پرچمی خواهید داشت که دیده شود و نه امامی که هدایت کند. تنها کسانی از این شبهه نجات خواهند یافت که دعای غریق را بخوانند.
گفتم: دعای غریق چگونه است؟
فرمود: می گویی
« یا ا... یا رحمن یا رحیم، یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک
ای خدا، ای بخشنده، ای بخشایشگر، ای کسی که قلبها را دگرگون می سازس! قلب مرا بر دینت پایدار فرما.»

/ 5 نظر / 10 بازدید
فرخنده

استاد ایلیا (پیمان فتاحی) کیست و از چه می گوید؟ بعد از 12 سال، بخشی از سخنرانی های عمومی و بیوگرافی استاد ایلیا منتشر شد آموزش‏هاي عمومی ايليا «ميم» درباره حضور الهي، تجربه عشق الهی، احياء روح، انقلاب دروني، نور زنده، هدايت الهي و زندگي متعالي و همچنين آموزش روش‌هاي تفکر و مباحثي مانند علم موفقيت، ازدواج هماهنگ، تغذيه نوراني، کلام خلاق، روش‌ها و سبک‌هاي مبارزه باطني، روشهاي سخنراني و نويسندگي و تحقيق، نشانه شناسي در طبيعت، روشهاي درمان ديناميکي، تفسير و تحليل متن و روشهاي انسانشناسي است، اما عمده سخنراني‌هاي عمومي به مبحث معنويت الهي و معرفت باطني اختصاص داشته است. برای آشنایی بیشتر به کتب و فیلم ها و اخبار جمعیت ال یاسین مراجعه کنید و به دیگران نیز معرفی کنید.

مژگان

ممنون که بهم سر زدین... وبلاگتون آرامش بخشه

گلبرگ های سوخته

گلبرگ های سوخته ! نه فقط حکایت در است و پهلوی شکسته نه ... گلبرگ ها حکایت سوختن فاطمه(س) تنها نیست ...داغ سوختن علی و حسن و حسین و زینب و ام کلثوم با خود دارد ... گلی سوخت با تمام گلبرگ هایش ... گویی قبل از مسجد و آن ضربت شمشیر ...قبل از سم و تشتی با جگر پاره ...قبل از کربلا و سرهای بریده ...قبل از پیر شدن عمه سادات ... قبل از تمام این اتفاق ها تمام آن عزیزان ... آن روز پشت همان در شهید شدند ...تمام گلبرگ ها پر پر ... تمام گلبرگها سوختند ! .....

نهج البلاغه و تفسیر المیزان

حضرت حیدر به نام فاطمه حساس بود/خلقت از روز ازل ،مدیون عطر یاس بود ای که بستی راه را در کوچه ها بر فاطمه/گردنت را می شکست آنجا اگر عباس بود بای ذنب قتلت:به کدامین گناه به شهادت رسید؟(سوره ی تکویر) شهادت حضرت زهرای اطهر بر اهل بیت (علیهم السلام) و شیعیان و محبینشان تسلیت باد.